Multimedialne telefony świetnie sprawdzają się nowej roli – urządzeń, które mają zapewnić nam solidną porcję rozrywki.
Pogromca nudy.
Rozrywka w komórce to przede wszystkim przeróżne gry. Nie chodzi tutaj o proste gierki typu puzzle. Parametry techniczne smartfonów pozwalają na lepsze rozrywki. Duże, reagujące na dotyk ekrany, czujniki przyspieszenia pozwalające na sterowanie ruchem oraz szybkie procesory czynią z telefonów komórkowych kieszonkowe konsole do gier.
By cieszyć się wirtualną rozrywką w wersji mobilnej, wystarczy jedynie odwiedzić sklep z aplikacjami. Tam coś dla siebie znajdą zarówno miłośnicy strzelanek, wirtualnych wyścigów, jak i gier strategicznych czy logicznych. Można przebierać w szerokim asortymencie.
Zajęcie dla maluchów.
Rozrywkowe możliwości telefonu sprawdzają się wówczas, gdy musimy na chwilę zająć czymś nasze pociechy. Bo powiedzmy sobie otwarcie – obsługa telefonu to w dzisiejszych czasach dla dzieci nic trudnego, a małe dłonie często sprawują się lepiej w obsłudze dotykowych ekranów. Z myślą o dzieciach oprócz oczywistych gier warto pobrać ze sklepów aplikacje do rysowania. Obrazki wykonuje się palcami, a gotowe prace można zapisać w pamięci telefonu lub wysłać poprzez e-mail. Są również dostępne kolorowanki i inne aplikacje.
Obrazy i muzyka.
Jadąc środkami komunikacji miejskiej nietrudno wypatrzeć osoby słuchające muzyki przy pomocy telefonów komórkowych. Bo po co nosić drugi odtwarzacz, skoro wszystko można pomieścić w telefonie? Pamięć telefonu można rozszerzyć przy użyciu kart pamięci nawet o 32 GB i to w bardzo przystępnej cenie. Skoro jesteśmy przy muzyce, krótka dygresja dotycząca aplikacji Shazam przeznaczonej na telefony wyposażone w system operacyjny Android. Pewnie nie raz zdarzyło się nam usłyszeć utwór w radiu, sklepie czy restauracji bez szansy na dowiedzenie się, kto jest jego wykonawcą. Tu właśnie do akcji przystępuje Shazam – wystarczy dać mu posłuchać przez chwilę muzyki (lub ją zanucić). Po chwili na ekranie naszym oczą ukaże się nazwa wykonawcy oraz tytuł poszukiwanego utworu.
Oglądanie filmu na smart fonach z dużymi, świetnymi wyświetlaczami może być miłą rozrywką np. podczas dłuższej podróży pociągiem. Multimedialne telefony odtwarzają pliki filmowe zapisane w różnych formatach, m.in. DivX, Xvid, MPEG4, Real oraz WMV. Nie zdarzy się więc, że zamiast filmu na wyświetlaczu komórki zobaczymy czarny ekran. Nowe telefony są przystosowane do odtwarzania filmów w jakości High Definition. Multimedialność komórek przejawia się też w tym, że sami możemy tworzyć nagrania wideo lub pstrykać zdjęcia, korzystając z wbudowanej kamerki.
Elektroniczna książka.
E-booki łatwo można czytać na ekranie telefonu używając odpowiednią aplikację lub korzystając z programu fabrycznie wgranego do telefonu. Z wirtualnej biblioteki możemy wybierać książki, które zobaczymy na sporym wyświetlaczu telefonu. Kolejne strony wertuje się za pomocą jednego dotknięcia ekranu, a bardziej zaawansowane opcje pozwalają nam nawet na zmianę sposobu prezentacji tekstu lub koloru czytanych kartek.